Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci

12308479_968401136553692_5785258238606848568_nPosiadamy szeroką ofertę zajęć pozaszkolnych / dodatkowych. Każdy z naszych programów, kierowany jest do dzieci w innym przedziale wiekowym. Prowadzimy zajęcia zarówno w naszych Centrach Kreatywności jak i poza m.in. w szkołach podstawowych, domach/centrach kultury, szkołach językowych.

Warsztaty Bricks 4 Kidz® prowadzone są w oparciu o innowacyjne metody pracy z dziećmi z wykorzystaniem doskonale znanych klocków LEGO®. Ogromny wybór tematów i modeli do budowania sprzyja kreatywności i poszerza wiedzę ogólną, nasz system pracy motywuje dzieci do współpracy w grupie, rozwija również inne umiejętności społeczne i komunikacyjne.

Buduję i Wiem [5-7 lat]

bl1a4332Dla dzieci nasze zajęcia to zabawa, ale dla rodziców ważne jest to, że w tle jest także nauka…, nauka wyjątkowo przyjemna. Na zajęciach przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a następnie dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają naukowe zależności otaczającego nas świata budując modele z klocków Lego® w oparciu o gotowe instrukcje. Posiadamy bardzo dużo modeli do budowania pozwalających przybliżyć dzieciom świat: nauki, architektury, kosmosu, zwierząt, żywiołów natury, sportu, podróży czy też obiektów codziennego użytku. Nasze warsztaty to impuls pobudzający kreatywność i zaangażowanie dzieci.

Wielkość grup: do 12 dzieci
Czas trwania zajęć: 60 minut

Robotyka dla dzieci

Robotyka dla Juniora [7-9 lat]

bl1a4607Nic lepiej motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując jeden z kilkuset modeli zdobywają praktyczną wiedzę na temat mechaniki i praw fizyki obowiązujących w otaczającym ich świecie. Zapisz swoje dziecko na zajęcia i podziwiaj jak dodatkowo rozwija w sobie zachowania społeczne i emocjonalne takie jak: praca w zespole, wzajemna komunikacja i koncentracja na zadaniu.

W niektórych lokalizacjach realizujemy zajęcia w języku angielskim. Nie mamy ambicji, żeby uczyć dzieci tego języka, wiemy jednak, że jedną z barier w nauce języka jest przełamanie się, aby mówić. Stąd pomysł, na nasze zajęcia prowadzić w obcym języku. Zapytaj naszego partnera w Twojej lokalizacji, czy jest taka możliwość.

Wielkość grup: do 12 dzieci
Czas trwania zajęć: 60 minut

Młody Robotyk [9-12 lat]

bl1a4887To zajęcia dla wszystkich dzieci zainteresowanych trochę bardziej zaawansowaną Robotyką. Warsztaty opieramy na zestawach klocków wraz z oprogramowaniem Lego® MINDSTORMS. Dzieci nie stają się młodymi inżynierami, ale budują bardziej zaawansowane modele i programują je tak aby stworzone przez siebie “maszyny” wykonywały ich polecenia. Stworzone specjalnie na potrzeby Bricks 4 Kidz modele wykorzystują całe mnóstwo najróżniejszych silników, przekładni, sensorów: ruchu, światła, dźwięku itp. Krytyczne myślenie oraz twórcze rozwiązywanie problemów to umiejętności, których doświadczą dzieci na zajęciach.

Wielkość grup: do 6 dzieci
Czas trwania zajęć: 90 minut

Movie Making [9-12 lat]

bl1a7197Oglądając animacje każdy się zastanawia się jak one powstają, a wielu  marzy o stworzeniu własnego. My dajemy taką możliwość. Uczymy dzieci jak zrobić animację poklatkową wykorzystując zbudowane przez siebie modele obsadzając w głównych rolach swoich ulubionych bohaterów z różnych serii klocków Lego® (Star Wars, Harry Potter, Minecraft, Friends, City itd.).
Pokazujemy krok-po-kroku tajniki przygotowania i produkcji filmów: oglądanie przykładów, tworzenie własnego scenariusza, budowa scenografii, animowanie postaci, montaż całości materiału, udźwiękowienie i eksport do formatu pozwalającego na odtworzenie własnego filmu na dowolnym urządzeniu. W pracy wykorzystujemy prosty i intuicyjny w obsłudze program komputerowy. „Movie making” to najlepszy sposób na rozwój kreatywnego myślenia i wyobraźni dziecka, ale także kształtowanie ważnych zachowań związanych z organizacją czasu i miejsca pracy.

Wielkość grup: do 10 dzieci / Czas trwania zajęć: 60 minut (zajęcia oferujemy tylko w ramach pakietu 6 zajęć kolejnych zajęć, rekrutację prowadzimy tylko 1 raz w semestrze).

Przykład animacji poklatkowej poniżej:

Szybki zwrot z franczyzy dzięki
dynamicznemu rozwojowi sieci

Dowiedz się jak zostać właścicielem

Uczymy, bawimy i budujemy z klockami LEGO®

Copyright © 2015 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. POLITYKA PRYWATNOŚCI | BRICKS 4 KIDZ POLAND

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.

Bricks 4 Kidz Polska
ul. Drużbickiego 9, 61-693 Poznań, woj. wielkopolskie, telefon: 613 070 444
Pozostałe