STEM. Ten skrót budzi coraz większe zainteresowanie. Dlaczego nauczyciele i rodzice zaczynają się tak nim interesować?
STEM składa się takich dyscyplin jak: NAUKI PRZYRODNICZE (Science), TECHNOLOGIA (Technology), INŻYNIERIA (Engineering) i MATEMATYKA (Math). Jest to koncept w celu zwiększenia udziału tych dziedzin w edukacji, aby pomóc dzieciom budować powiązania pomiędzy nimi i lepiej je rozumieć. Jeśli jesteście ciekawi jak to pomaga dziecku rozwijać zainteresowanie przedmiotami ścisłymi, to kilka rzeczy warto wiedzieć.
Współpraca
Badania pokazują, uczenie dzieci w grupach jest bardzo skuteczne, jeśli chodzi o opanowanie pojęć STEM. Niezależnie od tego czy uczniowie pracują nad wspólnym projektem, biorąc udział w zajęciach z robotyki lub budując modele z klocków LEGO, praca w grupie promuje zrozumienie i rozwija umiejętności rozwiązywania problemów.
Umiejętności manualne
Dzieci najefektywniej się uczą, gdy odbywa się to w realnym świecie, a nie za pośrednictwem ekranów. Używając rąk i umysłu przy budowaniu modeli, zrozumienie matematyki i inżynierii staje się rzeczywiste.
Rozwiązywanie problemów
Czy technologia może być interesująca dla dzieci? Z jednej strony, tak, ale rozsądnym jest wyznaczenie limitu czasowego na ‘siedzenie przed ekranem’. Warto również ukierunkowywać dziecko w rozmowie na inteligentne zastosowania nowoczesnych technologii oraz jakie problemy może to pomóc rozwiązać. Może w przyszłości Twoje dziecko będzie częścią zespołu, który będzie wdrażał rozwiązania technologiczne, które będą zmieniać świat!
STEM jest wszędzie
Nawet jeśli dziecko wydaje się mieć bardziej artystyczne, literackie uzdolnienia, STEM wciąż jest i będzie dla jej/jego kluczowym elementem codzienności. STEM wspiera krytyczne myślenie i innowacyjność.
Siła dziewczyn
Nie jest tajemnicą, że dziewczęta są niedostatecznie reprezentowane w dziedzinach ścisłych. W rzeczywistości, często, gdy dziewczynka osiągnie gimnazjum, zmniejsza się jej zainteresowanie naukami ścisłymi. Zdając sobie sprawę z tego zjawiska jako rodzic, możesz być pomocny dla Twojej córki zachęcając ją do aktywności w tym obszarze.

Bricks 4 Kidz oferuje zajęcia, na których praktycznie dają dzieciom możliwość poznania ważnych pojęć STEM. Na przykład, dzieci, które zapisały się na zajęcia robotyki mogą mogą zbudować i zaprogramować robota za pomocą klocków Lego. Po prostu nie ma lepszego sposobu, aby zwiększyć zainteresowanie dziecka w STEM i uczyć je technologii. Dowiedz się więcej o zajęciach na www.bricks4kidz.com.pl