Słodkie lato! Dzieci mogą uwolnić swoją wyobraźnię i pozwolić by wzbiła się i bawiła je przez cały dzień.

Niestety, letnia rzeczywistość nie zawsze jest taka słodka. Po pierwsze, dzieci nie zawsze świetnie się bawią. Wtedy utrzymanie dzieci (otoczone dookoła technologią) z daleka od ekranu może być trudne. Całkowite utrzymanie dzieci z dala od technologii jest nierealne, a nawet niepotrzebne. Nierealne, ponieważ kiedy sami nie jesteśmy w 100% rozłączeni od swojego sprzętu elektronicznego, dlaczego mielibyśmy spodziewać się, że nasze dzieci będą? Niepotrzebne, ponieważ technologia oferuje wiele możliwości mądrego spędzania czasu, uczenia się.

Badania wykazują jednak, że spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem nie jest dobre dla dzieci. Znajdź sposoby ograniczenia tego czasu. Oto kilka wskazówek na lato, ale nie tylko:

  • Jeśli zamierzasz ograniczyć czas spędzony przez komputerem, tabletem, konsolą do gier swoim dzieciom, powinieneś też ograniczyć ten czas sobie.
  • Znajdź coś do zrobienia jako rodzina, coś co nie wymaga użycia technologii.
  • Niech Twoje dzieci „zarabiają” czas, który będą mogły potem spożytkować na zabawę na urządzeniach takich jak tablet czy gry wideo. Możesz opracować specjalny taryfikator czynności, zadań, które jak zrealizują to zyskują czas na przyjemności przed ekranem. Fajnie jest taki taryfikator zwizualizować w postaci dużego plakatu lub tablicy.
  • Pamiętaj, aby monitorować, co dziecko robi na komputerze lub tablecie. Upewniaj się, że są one na bezpiecznych, odpowiednich dla wieku witrynach internetowych. Poszukuj fajnych, mądrych stron dla nich, rekomenduj je im.

Znajdź również inne aktywności. Dorośli też nie zawsze sobie potrafią zorganizować świetną zabawę. Dzieci nie różnią się od nas. Choć zdecydowanie potrzebują wolnego czasu, aby grać, bawić się to ważne jest też, aby zapewnić im mądrych inspiracji do zabawy. W lecie jest tak wiele możliwości uczenia się. Zapytaj znajomych i sąsiadów lub poszukaj aktywności w Twojej społeczności, sąsiedztwie. Na pewno pólkolonie (kampy) Bricks 4 Kidz® to świeży, zabawny i mądry sposób dla dzieci w wieku od pięciu do 12 lat, na spędzenie czasu wolnego od szkoły!

Najważniejszą jednak zasadą jest użycie zdrowego rozsądku, jeśli chodzi o ilość i jakość czasu, w którym dzieci – i ty – spędzacie przed ekranem. Określ limity i znajdź inne działania, aby jak najlepiej wykorzystać letni czas, ale nie tylko!