Zajęcia pozalekcyjne dla dzieci

12308479_968401136553692_5785258238606848568_nNasza oferta to kilka rodzajów zajęć dla dzieci w ramach zajęć pozalekcyjnych / pozaszkolnych. Nasza propozycja obejmuje na razie 4 programy, każdy kierowany do dzieci w innym przedziale wiekowym. Dbając o komfort i wygodę zarówno dzieci jak i rodziców prowadzimy zajęcia zarówno w naszym Centrum Kreatywności jak i w wielu szkołach podstawowych w Szczecinie jak i poza miastem.

Buduję i Wiem [5-7 lat]

Dla dzieci nasze zajęcia to zabawa, ale dla rodziców ważne jest to, że w tle jest także nauka…, nauka wyjątkowo przyjemna. Na zajęciach przekazujemy interesującą wiedzę na temat budowanych modeli, a następnie dzieci w praktyce samodzielnie odkrywają świat budując modele z klocków Lego® Classic w oparciu o gotowe instrukcje. Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych, składających się zazwyczaj z 6 zajęć. Posiadamy 8 projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: sławne obiekty architektoniczne świata, znane budowle inżynierskie, świat energii, wynalazki, świat zwierząt, lunapark, wolność i pokój. 

Wielkość grup: do 12 dzieci / Czas trwania zajęć: 60 minut

Robotyka dla Juniora [7-9 lat]

Nic lepiej nie motywuje dzieci niż budowa modeli, które następnie można samodzielnie wprawić w ruch, co pozwala na pełną “władzę” nad stworzonym obiektem. Budując modele, wykorzystując specjalne zestawy klocków oparte o Lego® Technics, zdobywają praktyczną wiedzę z elementów S.T.E.M. (Science – nauka, technology – technologia, engineering – inżynieria/mechanika oraz mathematics – matematyka) obowiązujących w otaczającym ich świecie. Ale nie tylko.

Warsztaty prowadzimy w formie projektów tematycznych, składających się zazwyczaj z 6 zajęć. Posiadamy ponad 20 projektów tematycznych dotykających takich zagadnień jak: siły natury, kosmos, inżynieria budowlana, prawa dynamiki, środki transportu, zima, sport, świat nauki, owadów, gadów, park jurajski, ‘gadżety’ naukowe i wiele innych.

Co kilka zajęć rozwiązujemy z dziećmi zadania/zagadki w formie specjalnych arkuszy STEM, będących miękką formą sprawdzenia ich wiedzy.

Wielkość grup: do 12 dzieci / Czas trwania zajęć: 60 minut

Movie Making [9-12 lat]

Oglądając animacje każdy się zastanawia się jak one powstają, a wielu marzy o stworzeniu własnej. My dajemy taką możliwość. Uczymy dzieci jak zrobić animację poklatkową wykorzystując zbudowane przez siebie modele obsadzając w głównych rolach swoich ulubionych bohaterów z różnych serii klocków Lego® (Star Wars, Harry Potter, Minecraft, Friends, City itd.).

Pokazujemy krok-po-kroku tajniki przygotowania i produkcji filmów: oglądanie przykładów, tworzenie własnego scenariusza, budowa scenografii, animowanie postaci, montaż całości materiału, udźwiękowienie i eksport do formatu pozwalającego na odtworzenie własnego filmu na dowolnym urządzeniu. W pracy wykorzystujemy prosty i intuicyjny w obsłudze program komputerowy.

Wielkość grup: do 10 dzieci / Czas trwania zajęć: 60 minut

Przykład animacji poklatkowej: B4K STOP MOTION MOVIE

Uczymy, bawimy i budujemy z klockami LEGO ®

Copyright © 2015 Bricks 4 Kidz. All rights reserved. PRIVACY POLICY | CORPORATE CONTACT

LEGO® and DUPLO® are registered trademarks of the LEGO® Group of companies which does not sponsor, authorize or endorse these programs or this web site.