Wiemy, że osoby uczące dzieci powinny być dobrze zorganizowane i kreatywne.

Dlatego wiemy jak ważne dla każdego nauczyciela jest, aby aktywności, które prowadzi, były maksymalnie łatwe do zaplanowania i wykonania. W szkole warsztaty prowadzone przez Bricks 4 Kidz jest jedną z opcji wartych rozważenia. Na warsztatach wykorzystywane są uwielbiane przez dzieci klocki LEGO®. Oferują one dzieciom zabawę i naukę w tym samym czasie, a wszystko to w przyjaznym, inspirującym i kładącym nacisk na współpracę środowisku.

Bricks 4 Kidz to ogromna lista tematów i modeli do budowania, takich jak interesujące wynalazki, niesamowite zwierzęta, kosmos, architektura. Ale to, co ważne osoby prowadzące zajęcia mogą mieć swój wpływ i wkład w program zajęć. System B4K jest otwarty na tego typu propozycje.

Kiedy już mamy ustalony i przygotowany temat zajęć, przeszkolony nauczyciel wchodzi do klasy z całym wyposażeniem tzn. odpowiednią ilością specjalnych zestawów klocków LEGO®, instrukcjami do budowania oraz prezentacją. Następnie zgodnie z ustaloną strukturą czasową prowadzi zajęcia. W drugiej części warsztatów staramy się wygospodarować trochę czasu na zabawę stworzonymi modelami, co pozwala dzieciom utrwalić to czego, właśnie się dowiedziały.

Zajęcia uwzględniają różne sposoby uczenia się, w tym słuchowe, wzrokowe i kinestetyczne. Klocki LEGO® jako materiał dydaktyczny zapewniają innowacyjne, praktyczne podejście do nauki, które naprawdę mogą pomóc uczniom przyswoić pojęcia. Formuła zajęć pozalekcyjnych może spowodować, że dzień w szkole może być wyjątkowy zarówno dla prowadzących jak i dzieci.

Odkryj Bricks 4 Kidz i to jak dużo może przynieść radości w połączeniu z interaktywną nauką. Warto rozważyć rozpoczęcie nowych zajęć dodatkowych łączących nowatorski uczenia  z nieograniczonymi możliwościami jakie dają klocki LEGO®!