Czy wiecie, że nasze warsztaty realizujemy również w formie WYCIECZEK edukacyjnych. Realizujemy je zarówno w przedszkolach i szkołach, jak i zapraszamy grupy dzieci do naszego Centrum Kreatywności B4K (ul. Witosa 34B).

Co to takiego wycieczki edukacyjne i czym różnią się od standardowych zajęć pozalekcyjnych, które prowadzimy już w szkołach i naszych Centrach?
Różnic jest kilka:

– mają charakter jednorazowego wydarzenia, a nie cyklicznych zajeć,
– obejmują większą liczbę dzieci – cała klasa, kilka klas lub cała szkoła/przedszkole,
– realizujemy jeden konkretny cel/temat projektowy.

Wycieczki edukacyjne to doskonały sposób na zwiększenie zaangażowania dzieci i wzbogacanie ich szkolnej wiedzy dzięki wykorzystaniu uwielbianych przez dzieci z klocków LEGO® i realizacji praktycznych lekcji skorelowanych z międzydyscyplinarnymi celami programowymi. Podejście BRICKS 4 KIDZ® do nauki jest pomysłowe, wielozmysłowe i zabawne, tworząc dynamiczne doświadczenie edukacyjne dla uczniów.

Dysponujemy wieloma projektami tematycznymi – oto kilka z nich: Energia jest wszędzie, Ciekawe wynalazki, W powietrzu, na lądzie i na wodzie, Lunapark, Święta okolicznościowe (Boże Narodzenie, Wielkanoc), Inżynierskie budowle, Prawa ruchu, Misja kosmos, Środki transportu, Siły natury, Zimowa zabawa, Plac budowy. Mamy ich więcej…